KONST / Oljemålningar / Oljemålning 3718301
nr 371 8301
Karl Abel
(f. 1891), Sverige
Oljemålning , Karl Abel, Vårdkasar, 25 x 32, (skada/spricka/repa/nagg/slitage)
Karl Abel, svensk målare född 1891.
måndag 15 augusti 2005